Oświetlenie LED do ogrodu

Oświetlenie LED do ogrodu

Lampki LED do ogrodu pozwolą Ci stworzyć we własnym ogrodzie scenerię rodem z filmów i baśni. To najbardziej pożądane źródła światła do rozjaśniania zakątków ogrodów domowych, zamkowych, hotelowych czy kawiarnianych.

Sprawdź, jakie lampki pozwolą Ci na podświetlenie drzewa w ogrodzie i do czego najlepiej zastosować pas ledowy. Poznaj rodzaje i zalety lamp LED i dowiedz się, jak możesz je wykorzystać do aranżacji swoich zielonych terenów.

Lampy LED - zalety

Rozważając wybór lamp do ogrodu i oświetlenia posesji, warto postawić na lampy LED. Dla większości zastosowań ogrodowych są one produktem idealnym. Prezentują imponującą listę zalet:

 • zwiększone bezpieczeństwo stosowania – pobierają mniej energii przy włączaniu, eliminując ryzyko uderzenia prądowego;
 • budowa wolna od elementów zawierających rtęć;
 • bezpieczeństwo antypożarowe – lampy te swobodnie mogą palić się na drzewach nawet w suche dni, gdyż nie nagrzewają się;
 • stopniowe słabnięcie mocy światła u progu żywotności – w odróżnieniu od zwykłych lamp, światła te nie gasną momentalnie, lecz stopniowo, dając wiele czasu na wymianę;
 • odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury i wilgotność;
 • energooszczędność, zwłaszcza w przypadku lamp niskonapięciowych 12 V.

Dlaczego warto wybrać lampki LED do ogrodu?

Oświetlenie ogrodu lampami LED pozwoli Ci przeobrazić go w klimatyczną i luksusową strefę relaksu. Korzyści, jakie możesz osiągnąć dzięki zamontowaniu w ogrodzie i na posesji kilku źródeł światła LED to przede wszystkim:

 • niepowtarzalny klimat ogrodu o każdej porze roku i fantastyczna sceneria do ogrodowych przyjęć i uroczystości,
 • zwiększone bezpieczeństwo poruszania się po ogrodzie po zmroku,
 • uwydatnienie piękna Twoich roślin i konstrukcji,
 • wykorzystanie pełni potencjału architektury ogrodowej,
 • nadanie posesji bardziej reprezentacyjnego charakteru.

Rodzaje oświetlenia LED do ogrodu

Oświetlenie LED dostępne jest w dużej różnorodności form stojących, wiszących i leżących. Dzięki temu z łatwością można zaprojektować wysoce funkcjonalny system oświetlenia całej posesji i ogrodu.

Najbardziej popularne formy, w jakich występuje oświetlenie ogrodowe LED, to:

 • kinkiety – lampy mocowane na uchwycie do ściany, skierowane w górę lub w dół. Możliwe jest też znalezienie kinkietu dwukierunkowego, emitującego światło i w górę, i w dół. Dostępne są też kinkiety podświetlające nadrukowany na nich numer domu;
 • girlandy – fantazyjne oświetlenie ogrodowe w postaci sznurów lampek w rozmaitych kształtach i kolorach. To idealne oświetlenie do rozwieszenia między drzewami lub pod parasolem;
 • taśmy LED – to samoprzylepne pasy z diodami LED, wyjątkowo odporne na działanie wilgoci;
 • lampy rurkowe – giętkie rurki z tworzywa sztucznego wypełnione sznurem lampeczek LED;
 • lampy wiszące – pojedyncze lampy w formie latarenek lub kul do zawieszania pod dachami altan i tarasów;
 • lampiony LED – lampki LED osłonięte materiałem na lekkim stelażu w kształcie zbliżonym do kuli. Ich kolorowy materiał pięknie przesącza światło;
 • słupki i lampy wbijane – idealne lampki najazdowe. Proste i minimalistyczne lub ozdobne słupki mocowane poprzez wbicie ich w ziemię. Znakomicie oświetlają ścieżki ogrodowe i podjazdy przy posesji;
 • lampy ścienne – płaskie lampy zamontowane w dolnej części ścian, na przykład do oświetlania schodów lub wejść do garażu.

Oświetlenie zewnętrzne ogrodowe - funkcje i technologie

Technologie, w jakie wyposażone są lampy LED, czynią z nich najbardziej nowoczesne, funkcjonalne, oszczędne i ekologiczne formy oświetlenia.

Wiele lamp ogrodowych ma wbudowany czujnik zmierzchowo-ruchowy. Pozwala on na automatyczne rozpoczęcie i zakończenie emisji światła w zależności od intensywności światła dziennego. Czujnik ruchu zapala lampy na ścieżkach i schodach wraz z kolejnymi krokami. To najprostszy sposób na oszczędne, ekologiczne i dostosowane do potrzeb wykorzystanie energii.

Coraz więcej lamp LED opartych jest także na technologii solarnej. To najbardziej przyjazna środowisku forma oświetlenia ogrodowego. Solarne lampy ogrodowe LED opierają swe działanie na przemianie fotowoltaicznej fotonów skumulowanych w nich po naświetlaniu światłem słonecznym. Dobrze przemyślane rozmieszczenie lamp solarnych pozwoli maksymalnie wykorzystać ich możliwości magazynowania energii słonecznej.

Co można oświetlać?

Bogactwo kształtów i form, w jakich występują lampy ogrodowe, pozwalają na oświetlenie nimi każdej ogrodowej przestrzeni. Rozjaśnisz nimi ogrodową roślinność, ścieżki, podjazdy, altany, ławki i schody oraz progi domowe i garażowe.

Klimatyczna oaza – oświetlenie altany ogrodowej

Do oświetlenia altany ogrodowej najlepsze będą girlandy, wiszące lampy LED lub lampiony. Odpowiednio dobrane lampy LED stworzą przytulne i niezwykle klimatyczne oświetlenie altanki ogrodowej.

Ciepłe światło lamp wiszących zwiększy komfort spędzania letnich wieczorów w altanie. Kolorowe girlandy stworzą w niej niesamowity klimat na co dzień lub od święta. To wymarzone oświetlenie na ogrodowe imprezy urodzinowe lub romantyczne wieczory.

Ogród elfów – oświetlenie drzew i roślin lampami LED

Podświetlenie drzew, krzewów i rabat doda Twojemu ogrodowi magii i tajemniczości. Nadają się do tego girlandy zawieszone na pojedynczych drzewach lub pomiędzy nimi. Girlandy możesz umieszczać na drzewie od zewnątrz, zdobiąc je jak choinkę świątecznymi lampkami. Możesz też zawiesić lamki LED od spodu kopuły listowia drzew ozdobnych. W ten sposób widoczne będzie tylko ich zielonkawe światło.

Lampki LED rozświetlające drogę gościom i domownikom

Do oświetlania podjazdów, ścieżek i chodników stosować możesz szeroki wybór lamp. Idealne oświetlenie zewnętrzne stanowią na przykład słupki i lampy wbijane. Wzdłuż brukowego chodnika możesz też zainstalować kolorowe lampy LED połączone z kostką brukową. Do oświetlenia podjazdu użyj zaś wytrzymałych lamp najazdowych.

Oświetlenie ogrodowe LED dla tarasu i schodów

Oświetlenie posesji to nie tylko lampy ogrodowe. To także oświetlenie schodów zewnętrznych oraz tarasu lub balkonu. Możesz znacznie zwiększyć bezpieczeństwo i wygląd swoich schodów, wbudowując lampy ścienne w murowane balustrady schodów.

Lampy LED można też umieszczać podstopniowo, by nie raziły użytkowników w oczy. Do oświetlenia krótkich, kilkustopniowych schodów wystarczyć mogą kinkiety zamontowane przy drzwiach domu. Taras i balkon oświetlisz za pomocą lamp wiszących lub fantazyjnych girland. Zarówno do oświetlania schodów, jak i balkonów nadają się też taśmy LED.

Energooszczędne oświetlenie ogrodowe 12 V

Lampy ogrodowe LED 12 V to ekonomiczne lampy niskonapięciowe. Wykorzystują one znacznie mniej energii niż tradycyjne lampy. Instalacje te nadają się nie tylko do dekoracji ogrodu i domu, ale też do oświetlania basenów, fontann, strumyków i oczek wodnych. Dodatkową ich zaletą jest łatwość montażu, którego dokonać można samodzielnie. To obecnie najbardziej oszczędne z rozwiązań dostępnych na rynku.

Dekoracyjne oświetlenie ogrodu i posesji w Twoim stylu

Oprócz wiedzy o rodzajach oświetlenia, do stworzenia pożądanego klimatu potrzebna jest także wizja. Lampy do ogrodu powinny być dobrane tak, by mogły stworzyć spójny charakter miejsca. Warto wcześniej zdecydować, jakie wrażenie chcemy uzyskać i zaprojektować system oświetlenia w jednolitym stylu.

Oświetlenie w ogrodzie w stylu egzotycznym

Jeśli pragniesz odbywać w swoim ogrodzie sjestę i przyjmować gości na prywatne imprezy, stwórz w nim prawdziwie egzotyczny klimat. Do tego celu idealnie nadają się kolorowe girlandy, zwłaszcza te o fantazyjnych kształtach lampek. Możesz też zamontować specjalne girlandy pod parasole ogrodowe.

Dostępne są girlandy ogrodowe z lampkami LED w kształcie różowych flamingów, barwnych parasolek do drinków i motylków. Możesz też wykorzystać kolorowe lampiony w stylu azjatyckim. Najlepiej rozwiesić je między drzewami wokół altany. Na stole postaw lampkę imitującą wypełniony świetlikami słoik.

Lampy LED do ogrodu dla marzycieli

Tajemniczy ogród jak z opowieści o elfach to pomysł nie tylko dla fanów filmów fantasy. Marzycielską atmosferę w ogrodzie stworzą girlandy z lampkami emitującymi chłodne białe światło. Lampki mogą mieć kształt zwykłych kuleczek lub motylków, ważek czy gwiazdek.

Nastroju dopełnią słoiki wypełnione delikatnymi lampkami LED oraz misterne lampy wiszące. Do takiego ogrodu pasować będą również lampy w kształcie kul lub kamieni.

Kryształowe lampy ledowe do ogrodu

Duży wybór lamp w kształtach przypominających kryształy pozwala stworzyć jednolity stylistycznie projektu oświetlenia ogrodu i domu. Oświetlenie zewnętrzne posesji umożliwią kinkiety z kryształowymi lampkami skierowanymi w dół lub w górę. Podjazd i ścieżki oświetlisz lampami wbijanymi imitującymi diamenty.

Oświetlenie zewnętrzne ogrodowe w stylu retro

Lampy w stylu retro stworzą w ogrodzie romantyczny klimat. Globalne oświetlenie ogrodu zapewnią stojące latarnie podobne do tych na miejskich starówkach. Będą się z nimi komponować kinkiety z kształcie fantazyjnych latarenek dostępnych w kolorze patyny lub wiśni. Wzdłuż ścieżek można zamontować lampy wbijane w kształcie i kolorze różanego kielicha.

Nowoczesne i praktyczne oświetlenie LED do ogrodu

Do oświetlania posesji w nowoczesnym stylu idealnie nadają się minimalistyczne lampy o metalowej budowie. Ich foremne bryły mają satynowe lub inoxowe wykończenia. To proste lampy w formie słupów i pionowe lub skośne kinkiety cylindryczne lub kwadratowe. Tego typu lampy prezentują się najlepiej, gdy emitują chłodne białe światło.

Kolorowe oświetlenie zewnętrzne

Idealne oświetlenie LED na zewnątrz barów i klubów stanowić będą lampy kolorowe. Czerwień, błękit, zieleń, róż i fiolet to najczęstsze kolory lampek. Wpasują się w imprezowy klimat ogródków klubów tanecznych, a także niektórych restauracji. Barwne lampki wbijane oświetlą ścieżki i obrzeża terenu, tworząc ekskluzywną przestrzeń.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie do ogrodu w Teraz-LED?

Oświetlenie ogrodów wymaga zastosowania produktów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, deszcz, wodę z fontanny czy basenu. Nie warto ryzykować kupna LED-ów z niepewnych źródeł. Zaufaj ekspertom i wybierz lampy LED-owe do ogrodu z TerazLED. Nasz asortyment objęty jest gwarancją producenta i obejmuje:

 • najbardziej różnorodne lampki LED do dekoracji budynku i ogrodu,
 • rozwiązania dla Klientów prywatnych i dla przemysłu,
 • energooszczędne niskonapięciowe formy oświetlenia,
 • lampy emitujące światło białe, ciepłe, zimne i kolorowe,
 • produkty bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin, nie zaburzające ich rytmu funkcjonowania,
 • nienagrzewające się lampy, bezpieczne z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej,
 • inteligentne formy oświetlenia wyposażone w czujniki ruchu i zmierzchu,
 • łatwość montażu,
 • korzystny stosunek ceny do jakości.

Wybierz bezpieczne i energooszczędne oświetlenie ogrodów w Teraz-LED

Stwórz ekskluzywną strefę relaksu we własnym ogrodzie. Pozwolą Ci ją zaprojektować lampki i taśmy LED. Ozdób światłem drzewa, krzewy i skalniaki, a także parasole i sadzawki. Oświetlenie altany ogrodowej, schodów, tarasu czy podjazdu zwiększy także poczucie bezpieczeństwa i komfort poruszania się po ogrodzie.

Zamów najlepsze lampki z Teraz-LED, które umożliwią Ci najpiękniejsze podświetlenie ogrodu i całej posesji.

Sprawdź nasze produkty do ogrodu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl